Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Aktualnie na Catalyst notowanych jest 35 serii obligacji wyemitowanych przez 22 banki spółdzielcze. Łączna wartość tych obligacji wyniosła na koniec czerwca br. ponad 640 mln zł – informuje Maciej Wewiór, rzecznik Giełdy Papierów Wartościowych.
28 lipca 2010 roku na rynku Catalyst debiutowało 4 banki spółdzielcze i jeden zrzeszający. Łączna wartość debiutujących obligacji wyniosła 119 mln zł. Ówczesny prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), Ludwik Sobolewski powiedział, że 28 lipca 2010 r. to historyczny moment, zarów...
Sytuacja sektora bankowości spółdzielczej jest stabilna, większość banków spółdzielczych charakteryzuje się nadwyżką depozytów nad kredytami, wyzwaniem jest jednak model współpracy banków spółdzielczych z bankami zrzeszającymi – to tylko niektóre w...

Aktualności

25 marca 2014Prezes Zarządu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego nagrodzony!

Podczas VI Gali Koszalińskiej Kultury, zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Spośród 104 wniosków kapituła wybrała 49 laureatów.

24 marca 2014Pakiet CRD IV/CRR to szansa, czy zagrożenie dla banków spółdzielczych?

Andrzej Reich Dyrektor Departamentu Regulacji Bankowych, Instytucji Płatniczych i SKOK, Komisji Nadzoru Finansowego, w wystąpieniu, podczas warsztatu zorganizowanego 20 marca br. przez KZBS i EACB w Warszawie stwierdził, że Pakiet CRD IV/CRR to szansa dla banków spółdzielczych.

19 marca 2014Eko kredyt z dotacją – to się opłaca!

Dobra wiadomość dla mieszkańców województwa łódzkiego planujących modernizację ogrzewania w domu, termomodernizację budynku lub budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Dzięki kredytowi z dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi taką inwestycję można wykonać zdecydowanie taniej. Kredyt z dotacją w swojej ofercie posiada m.in. ESBANK Bank Spółdzielczy.
 

17 marca 2014Obligacje komunalne w banku spółdzielczym

W dniu 7 marca br. odbyła się konferencja pn. „Obligacje Komunalne jako Forma Finansowania Jednostek Samorządu Terytorialnego”.  Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej oraz Domu Maklerskiego Banku BPS.

17 marca 2014Spotkanie dla Przedsiębiorców KDBS Bank

11 marca  br. w Pałacu Bursztynowym we Włocławku odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców „Startujemy z Twoim biznesem”, zorganizowane przez KDBS Bank. Spotkanie było okazją do podsumowania projektu JEREMIE, którego druga edycja jest obecnie realizowana przez Bank.

16 marca 2014„Dance Show 2014” z SANBank

15 marca br. Nadsański Bank Spółdzielczy wspierał taneczne przedsięwzięcie, którego organizatorem była stalowowolska Szkoła Tańca "Merengue" Piotra Kiszki oraz Małgorzaty Garlickiej.

14 marca 2014Nowoczesna usługa GBS Banku nagrodzona!

GBS Bank otrzymał wyróżnienie  w kategorii Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej w VII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 Gazety Bankowej.

14 marca 2014Wspólne stanowisko środowiska polskiej bankowości spółdzielczej

W dniu 10 marca br. Biuro KZBS przekazało do Ministerstwa Finansów  propozycje zapisów i uwag sektora banków spółdzielczych do projektu ustawy o bankach spółdzielczych ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy – Prawo bankowe.

14 marca 2014Ryzyko informatyczne w działalności banków spółdzielczych

Czy IT pozwala osiągnąć przewagę konkurencyjną?, jakie są zadania banku zrzeszającego we wspieraniu banków spółdzielczych w procesie wdrażania rekomendacji D?, ludzie czy technologie budują wizerunek i markę banku spółdzielczego? m.in. na tego typu pytania szukano odpowiedzi podczas IV Forum Informatyki w Bankowości Spółdzielczej, które 13 marca br. odbyło się w Warszawie.

13 marca 2014Przyznano Finansowe Oskary

13 marca 2014 r. przedstawiciel KZBS uczestniczył w uroczystym finale V  – jubileuszowej edycji plebiscytu zorganizowanego przez Bankier.pl oraz PayU S.A., na najlepsze produkty finansowe 2013 roku, oferowane przez polskie banki.

13 marca 2014Bank Spółdzielczy na balu

W lutym br. pracownicy, Rada oraz Zarząd Banku Spółdzielczego w Miliczu  uczestniczyli w dwóch balach charytatywnych.

12 marca 2014„Wierszyki łamiące języki”

Tak brzmiał tytuł projektu zainicjowanego przez logopedów dwóch placówek, Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie i Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle n/Not Filia w Szubinie – Hanny Lipińskiej i Jadwigi Erdmann. W ramach projektu 6 marca br. przeprowadzono I Przegląd Wierszy Logopedycznych. Bank Spółdzielczy w Szubinie był jednym ze sponsorów wydarzenia.

12 marca 2014Bank Spółdzielczy w Miliczu nagrodzony!

Bank Spółdzielczy w Miliczu  otrzymał „Złotą Kielnię” za renowację zabytkowego ratusza w Sułowie, w którym obecnie mieści się filia Banku.

10 marca 2014"Radość spod kapelusza" z Hexa Bankiem Spółdzielczym

W dniach 7-9 marca 2014 r. odbyła się VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod Kapelusza”.

06 marca 2014KZBS na debacie regulacyjnej EACB w Brukseli

W dniu 4 marca br. w Brukseli odbyła się debata regulacyjna „Między regulacjami i potrzebą wznowienia lokalnego rozwoju: rola banków spółdzielczych”, organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB), przy wsparciu Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EESC). W debacie uczestniczył przedstawiciel Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy