Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
22 grudnia br. na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, rozpatrującej projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych przyjęto poprawkę KZBS, która zakłada, że podatku nie pobiera się od podatników realizujących program postępowania naprawczego.
W dniu 4 grudnia br. w Sali im. Władysława Grabskiego w NBP odbyła się tytułowa konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.
Od ponad 20 lat magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” dostarcza aktualnych informacji o najważniejszych zagadnieniach dotyczących banków spółdzielczych w Polsce, w tym zmianach legislacyjnych, innowacjach oraz wydarzeniach, jakie mają miejsce w naszym sektorze. W magazynie przeczytają Państwo wywia...

Aktualności

14 maja 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

14 maja br. w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, którego przedmiotem była analiza poprawek, zgłoszonych podczas II czytania w Sejmie RP, do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

14 maja 2015Projekt ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji  

W dniu 7 maja 2015 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się druga konferencja dotycząca projektu  ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

11 maja 2015Projekt założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami

W dniu 4 maja br. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja uzgodnieniowa dot. projektu założeń projektu ustawy o kredytach związanych z nieruchomościami, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele KNF, BFG, Ministerstwa Sprawiedliwości, NBP, UOKIK, sektora bankowego, w tym sektora bankowości spółdzielczej. Celem przedmiotowej regulacji jest implementacja Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi.

06 maja 2015Bank Spółdzielczy to nie SKOK (INFOGRAFIKA DO POBRANIA)

Zachęcamy banki spółdzielcze do pobrania infografiki „Bank spółdzielczy to nie SKOK” i informowania swoich Członków i Klientów o różnicach pomiędzy tymi sektorami.

06 maja 2015Komentarz EACB do dokumentu konsultacyjnego Komitetu Bazylejskiego w sprawie wytycznych w zakresie ujęcia księgowego oczekiwanych strat kredytowych

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych w ramach procesu konsultacji wypowiada się na temat wytycznych dotyczących ujęcia księgowego oczekiwanych strat kredytowych (expected credit losses - ECL) przedstawionych przez Komitet Bazylejski.

05 maja 2015Święto Spółdzielczości Bankowej sposobem na promocję banku spółdzielczego

W marcowo-kwietniowym numerze magazynu „Głos Banków Spółdzielczych” opublikowany został materiał pt. „Ogólnopolskie wydarzenie – lokalne korzyści” ukazujący potencjał marketingowy Święta Spółdzielczości Bankowej (ŚSB), a także przybliżający tegoroczną formę obchodów tego ważnego dla sektora bankowości spółdzielczej wydarzenia.

04 maja 2015Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych

Na stronie internetowej Sejmu RP opublikowano sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

04 maja 2015List w sprawie korekt Komitetu Bazylejskiego do metody standardowej dla ryzyka kredytowego

W dniu 4 maja br. Europejskie Stowarzyszenie Rzemiosła oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw (UEAPME) oraz Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) wspólnie wystosowały pismo do komisarza Unii Europejskiej ds. stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych  Jonathana Hill i  Europejskiego Komisarza ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Jolanty Bieńkowskiej w sprawie korekt Komitetu Bazylejskiego do metody standardowej dla ryzyka kredytowego.

29 kwietnia 2015Nowy numer magazynu „Głos Banków Spółdzielczych”

Już niedługo do prenumeratorów „Głosu Banków Spółdzielczych” trafi drugi w tym roku, marcowo-kwietniowy numer magazynu.

24 kwietnia 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 23 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, której przedmiotem było rozpatrzenie sprawozdania Podkomisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

24 kwietnia 2015Spotkanie w PARP w sprawie powołania Rady Programowej ds. Kompetencji oraz Rady Sektora Finansowego w celu zapewnienia lepszego dopasowania kompetencji pracowników do potrzeb przedsiębiorców

W dniu 22 kwietnia br. w siedzibie PARP w Warszawie odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie powołania Rady Programowej ds. Kompetencji oraz Rady Sektora Finansowego, w którym uczestniczyli także przedstawiciele KZBS

23 kwietnia 2015Konferencja uzgodnieniowa w sprawie projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji  - spotkanie konsultacyjne

W dniu 21 kwietnia br. po blisko rocznej przerwie, związanej z koniecznością uzupełnienia opracowywanego projektu o implementacje wynikające z wprowadzonych w międzyczasie nowych Dyrektyw PE i Rady 2014/59 (BRRD) i 2014/49 (DGS) wznowiono prace nad projektem ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

23 kwietnia 2015Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

W dniu 21 kwietnia br. odbyło się ostatnie posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3150).

22 kwietnia 2015Seminarium „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji w bankach spółdzielczych w świetle wymogów Rekomendacji D”

W dniu 20 kwietnia br. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK w Warszawie odbyło się seminarium –pt. „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji w bankach spółdzielczych w świetle wymogów Rekomendacji D”. Szkolenie poprowadził Pan Andrzej Ryrz, Radca Prawny w Departamencie Prawnym Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W seminarium wziął udział przedstawiciel KZBS.

21 kwietnia 2015Możliwe zagrożenie dla infrastruktury teleinformatycznej

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował o ostrzeżeniu Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczącym możliwego ataku na infrastrukturę teleinformatyczną, który może nastąpić 26 kwietnia br.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy