Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Resort rolnictwa i banki spółdzielcze łączy wspólny cel jakim jest rozwój polskich obszarów wiejskich. Dlatego też zapytaliśmy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego o to,  jak postrzega sektor bankowości spółdzielczej.
Rekomendacja nr 2  - „Zarząd banku powinien wyznaczyć osoby odpowiedzialne za wprowadzenie w życie i realizację polityki banku w zakresie bancassurance oraz zasad polityki rachunkowości w tym zakresie.”
Aktualnie na Catalyst notowanych jest 35 serii obligacji wyemitowanych przez 22 banki spółdzielcze. Łączna wartość tych obligacji wyniosła na koniec czerwca br. ponad 640 mln zł – informuje Maciej Wewiór, rzecznik Giełdy Papierów Wartościowych.

Aktualności

07 kwietnia 2014 „Szczęśliwa Lokata Bis’’

4 kwietnia br. o godz. 14:00  w Hali Sportowej Gminnego Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku n/Wisłą  odbyło się losowanie nagród w Loterii promocyjnej ,,Szczęśliwa Lokata Bis” Vistula Banku Spółdzielczego.

07 kwietnia 2014Maria Borkowska zakończyła pracę zawodową w Banku Spółdzielczym we Wschowie

Z dniem 31 marca 2014 roku Maria Borkowska, Wiceprezes Zarządu, po 33 latach pracy zakończyła swoją karierę zawodową w Banku Spółdzielczym we Wschowie, przechodząc na emeryturę.

04 kwietnia 2014Młodzieżowy Lider Biznesu

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju partnerem rejonowym oraz członkiem komisji konkursu promującego przedsiębiorczość wśród młodzieży.

04 kwietnia 2014Bank Spółdzielczy w Grodzisku Mazowieckim świętował 100-lecie

Uroczystość połączenia z Polskim Bankiem Spółdzielczym w Wyszkowie oraz przejście na emeryturę Jana Klimkiewicza, prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Grodzisku Mazowieckim – to wydarzenia świętowane 2 kwietnia br. wspólnie z jubileuszem 100-lecia Banku Spółdzielczego w Grodzisku Mazowieckim.

04 kwietnia 2014Hexa Bank Spółdzielczy sponsorem konferencji naukowej

4 kwietnia w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbędzie się konferencja pod hasłem „Żyj 100 lat, dodaj życia do lat i lat do życia”, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Zawodowa Ochrony Zdrowia TWP w Łomży.

03 kwietnia 2014MAPA DROGOWA BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało dokument "Mapa Drogowa dla banków spółdzielczych: podejście wprowadzające równowagę do obecnych regulacji, jednocześnie stymulujące wzrost gospodarczy". Dokument jest uzupełnieniem dyskusji, które odbyły się podczas Debaty Regulacyjnej zorganizowanej przez EACB w dniu 4 marca br. Mapa Drogowa została również opracowana z myślą o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

03 kwietnia 2014Nowa wersja bankowości elektronicznej w ramach Centrum Usług Internetowych

Od 1 kwietnia 2014 r. zmianie ulega sposób korzystania z usług bankowych poprzez urządzenia mobilne - smartfon lub tablet.

03 kwietnia 2014Bank Spółdzielczy w Toruniu ma nową stronę internetową

Nowa strona została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, zwiększającymi wygodę użytkownika. Dzięki wykorzystaniu technologii „Responsive Web Design (RWD) strona wyświetla się optymalnie na dowolnym urządzeniu, niezależnie od jego wielkości i rozdzielczości ekranu.

02 kwietnia 2014PS Bank: mobilna wersja e-Banku już uruchomiona

Od 25 marca br. klienci Banku Spółdzielczego w Piasecznie mogą korzystać z systemu bankowości mobilnej tj. umożliwiającej uproszczoną obsługę rachunków na rządzeniach mobilnych (telefonach, smartfonach i tabletach).
 

02 kwietnia 2014GBS Bank oceniony przez studentów

GBS Bank otrzymał wyróżnienie specjalne w Plebiscycie Równa Firma 2014 zorganizowanym przez młodych pracowników nauki oraz organizacje studenckie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W Plebiscycie wyróżniono firmy charakteryzujące się dużą odpowiedzialnością społeczną (CSR) w województwie zachodniopomorskim. Patronat nad tym wydarzeniem objął ZPPZ Lewiatan.

02 kwietnia 2014Dziesiąte Dni Otwarte NBP w Warszawie  

W dniach 5-6 kwietnia 2014 r. po raz dziesiąty odbędą się Dni Otwarte NBP w Warszawie. Tematem tegorocznych Dni Otwartych są zabezpieczenia banknotów oraz emisja pieniędzy przez NBP. Podczas wizyty w banku centralnym odwiedzający będą mieli możliwość poznania m.in. polskich banknotów ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami, które pojawią się w obiegu już 7 kwietnia.

02 kwietnia 2014Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Brodnicy

28 marca 2014 r. oficjalnego otwarcia obrad dokonała Przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku Pani Elżbieta Górzyńska oraz prezes Zarządu Banku Pan Józef Mitura.

01 kwietnia 2014KZBS przedstawił postulaty banków spółdzielczych

W zorganizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w dniu 20 marca 2014 r. warsztacie, Prezes Zarządu KZBS Krystyna Majerczyk-Żabówka przedstawiła kluczowe projekty aktów prawnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na postulaty i oczekiwania banków spółdzielczych w zakresie kształtu przyszłych rozwiązań legislacyjnych.

01 kwietnia 2014„Limanowa w oczach dziecka”

28 marca br. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Limanowej po raz jedenasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Limanowa w oczach dziecka” pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa.

01 kwietnia 2014„ZNACZENIE BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH W ROZWOJU LOKALNYM”

31 marca br. w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt.: „Znaczenie banków spółdzielczych w rozwoju lokalnym”. Patronat nad konferencją objął Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy