Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Niemal każdego dnia KZBS bierze udział w procesach legislacyjnych dotyczących sektora bankowości spółdzielczej, jest to determinowane mnogością wyzwań stojących przed sektorem. Wyzwania te identyfikujemy wspólnie z Państwem, dlatego też dziękujemy za zaangażowanie i jednocześnie zachęcamy do dal...
W dniu 13 września br. gościem programu „Ekspress gospodarczy” radiowej Jedynki była Krystyna Majerczyk-Żabówka, Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
W dniu 7 września br. Spółdzielczy Bank Rozwoju z/s w Szepietowie zorganizował na prośbę KZBS spotkanie służące omówieniu zagadnień związanych z funkcjonowaniem banków spółdzielczych oraz działalnością KZBS na rzecz sektora bankowości spółdzielczej. W spotkaniu uczestniczyli...

Aktualności

28 stycznia 2016Uwagi KZBS do Ministerstwa Finansów

W dniu 27 stycznia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Ministerstwa Finansów uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy - prawo bankowe oraz ustawy o spółdzielczych kasach – oszczędnościowo kredytowych.

25 stycznia 2016Banki spółdzielcze mogą już udzielać kredytów preferencyjnych dla rolnictwa

22 stycznia br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznała współpracującym bankom limity akcji kredytowej oraz limity dopłat do oprocentowania kredytów inwestycyjnych, planowanych do udzielenia w I kwartale 2016 r. Jak podało biuro prasowe ARiMR Agencja współpracuje w zakresie udzielania kredytów z 7 centralami banków. W tym trzema spółdzielczymi tj. Bankiem Polskiej Spółdzielczości, SGB Bank oraz Krakowskim Bankiem Spółdzielczym.

19 stycznia 2016Spotkanie Banków Spółdzielczych w Nadsańskim Banku Spółdzielczym

W dniu 18 stycznia br. Nadsański Bank Spółdzielczy (SANBank) zorganizował noworoczne spotkanie służące omówieniu ekonomicznych i prawnych uwarunkowań funkcjonowania banków spółdzielczych. W spotkaniu, które miało miejsce w Centrali Banku w Stalowej Woli,  uczestniczyli przedstawiciele banków spółdzielczych z województwa lubelskiego i podkarpackiego (wśród których obecni byli zarówno Członkowie jak i nie Członowie KZBS). Na zaproszenie Prezesa Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, Stanisława Kłapeć oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Andrzeja Kocój aktualną sytuację w sektorze bankowości spółdzielczej przedstawili Prezes Zarządu KZBS, Krystyna Majerczyk-Żabówka oraz Doradca Prezesa Zarządu KZBS, Michał Krakowiak.

15 stycznia 2016Sejm zakończył pracę nad ustawą o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 15 stycznia  br. na 8 posiedzeniu Sejm przyjął poprawki Senatu, z wyjątkiem poprawki dotyczącej sektora bankowości spółdzielczej (poprawka nr 7).

13 stycznia 2016Bankowcy powalczą o sektor MSP w konkursie „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”

Ruszyła XVII edycja konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców". Organizatorzy odświeżyli formułę konkursu i wprowadzili nową metodę weryfikacji uczestników. Będzie też więcej korzyści dla Laureatów. Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn „Głos Banków Spółdzielczych”.

04 stycznia 2016Uchwała Senatu w sprawie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 31 grudnia 2015 r. Senat rozpatrzył uchwaloną przez Sejm w dniu 29 grudnia 2015 r. ustawę o podatku od niektórych instytucji finansowych, do której wprowadził 15 poprawek.

31 grudnia 2015GŁOS BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH – PRENUMERATA 2016

Od ponad 20 lat magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” dostarcza aktualnych informacji o najważniejszych zagadnieniach dotyczących banków spółdzielczych w Polsce, w tym zmianach legislacyjnych, innowacjach oraz wydarzeniach, jakie mają miejsce w naszym sektorze. W magazynie przeczytają Państwo wywiady z liderami opinii bankowości spółdzielczej, artykuły eksperckie oraz informacje pochodzące od banków spółdzielczych z całej Polski.

30 grudnia 2015Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości SK Bank

Jak informuje Komisja Nadzoru Finansowego w dniu 30 grudnia  br. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie. Zgodnie z postanowieniem Sądu, wierzyciele SBRzR będą mogli zgłaszać swoje wierzytelności do sędziego – komisarza w terminie 3 miesięcy od ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
  

28 grudnia 2015Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 29 grudnia br. podczas 7. posiedzenia Sejmu zaprezentowane zostanie Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych (druki nr 75 i 149) wraz z 5-minutowymi oświadczeniami w imieniu klubów. Zgodnie z harmonogramem obrad Sejmu początek sprawozdania zaplanowano na godz. 9:45.

23 grudnia 2015Komisja Finansów Publicznych przyjęła poprawkę KZBS do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

22 grudnia br. na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych, rozpatrującej projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych przyjęto poprawkę KZBS, która zakłada, że podatku nie pobiera się od podatników realizujących program postępowania naprawczego.

23 grudnia 2015System Ochrony Zrzeszenia BPS zatwierdzony przez KNF

W dniu 22 grudnia br. podczas 288. Posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdzony został projekt „Umowy Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS”.  Jest to drugi, po Systemie Ochrony SGB, system ochrony instytucjonalnej w polskiej bankowości spółdzielczej.

22 grudnia 2015Poprawki KZBS do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych

W dniu 21 grudnia br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych przekazał do Ministerstwa Finansów oraz Komisji Finansów Publicznych propozycje niezbędnych poprawek do procedowanego projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

21 grudnia 2015KNF: Dane dotyczące sektora bankowości spółdzielczej za  III kwartał 2015 r.

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego została opublikowana informacja o sytuacji banków spółdzielczych i zrzeszających w III kwartale 2015 r.

18 grudnia 2015Posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej – 18 grudnia 2015 r.

W dniu 18 grudnia br. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej. Przedmiotem posiedzenia Rady było m.in. omówienie stanu prac nad wdrożeniem przepisów znowelizowanej ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, w tym tworzenia systemów ochrony instytucjonalnej, omówienie obecnej sytuacji w sektorze bankowości spółdzielczej w kontekście poniesionych i planowanych obciążeń sektora, jak również bieżących wyzwań regulacyjnych i ich wpływu na funkcjonowanie banków spółdzielczych. Dokonano również omówienia wniosków dotyczących systemu kontroli w bankach spółdzielczych wynikających z konferencji „Kontrola w bankach spółdzielczych sojusznikiem w procesie zarządzania instytucją”, zorganizowanej przez KZBS w Narodowym Banku Polskim.

18 grudnia 2015Projekt ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych  skierowany do Komisji Finansów Publicznych

W dniu 16 grudnia br. odbyło się pierwsze czytanie tytułowego projektu, który w najbliższym czasie będzie przedmiotem prac Komisji Finansów Publicznych.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy