Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
W dniu 25 listopada 2015 r. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwały dotyczące określenia wysokości stawek na 2016 rok: funduszy ochrony środków gwarantowanych, obowiązkowej opłaty rocznej, opłaty ostrożnościowej.
Od ponad 20 lat magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” dostarcza aktualnych informacji o najważniejszych zagadnieniach dotyczących banków spółdzielczych w Polsce, w tym zmianach legislacyjnych, innowacjach oraz wydarzeniach, jakie mają miejsce w naszym sektorze. W magazynie przeczytają Państwo wywia...
W dniu 26 października Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw. Tytułowa ustawa eliminuje z porządku prawnego bankowy tytuł egzekucyjny.

Aktualności

20 marca 2015Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych

W dniu 19 marca br. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych, któremu przewodniczył poseł Paweł Arndt. Przedmiotem posiedzenia było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3150).

20 marca 2015Ponad 200 tys. nowych terminali w ciągu 5 lat programu Visa na rzecz rozwoju sieci akceptacji

Wg danych Visa Europe, liczba terminali POS obsługujących płatności bezgotówkowe w Polsce przekroczyła 400 tys. – co oznacza niemal podwojenie ich liczby na przestrzeni ostatnich 5 lat, od stycznia 2010 r.

19 marca 2015Orły Agrobiznesu dla banków spółdzielczych

18 marca br. w Domu Literatury w Warszawie rozstrzygnięto 50. edycję konkursu „Orzeł Agrobiznesu”. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele bankowości spółdzielczej. Z branży bankowej nagrodę otrzymały dwa banki spółdzielcze, czterem przedłużono licencje, natomiast aż jedenaście nominowano do zdobycia „Orła Agrobiznesu” w kolejnej edycji w czerwcu br.

19 marca 2015Projekt ustawy  dot. funkcjonowania banków spółdzielczych skierowany do KFP

18 marca br. w Sejmie RP miało miejsce pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich po konsultacji projektu z Prezydium Sejmu skierował go do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia. Jednocześnie wyznaczył termin przedstawienia sprawozdania Komisji  do 21 kwietnia br.

19 marca 2015 „Instytucja finansowa przyjazna mediacji”

W dniu 18 marca br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyznała wyróżnienie trzem zakładom ubezpieczeń, nadając im. tytuł „Instytucji finansowej przyjaznej mediacji”.

18 marca 2015Pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

Zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej dziś w godzinach 17:00-18:15 odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy (druk nr 3150).

17 marca 2015Stanowisko KZBS w sprawie kredytów preferencyjnych

12 marca br. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował pismo do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa w którym zwraca uwagę na sposób w jaki dokonywany jest wybór partnerów do współpracy w zakresie udzielania kredytów preferencyjnych.

16 marca 2015Banki Spółdzielcze wspierają inicjatywy bliskie Tobie

Powyższe słowa widnieją na plakacie informującym o rozpoczęciu II edycji konkursu „Spółdzielnia pomysłów”, którego inicjatorem jest Spółdzielcza Grupa Bankowa. Przyjmowanie zgłoszeń konkursowych  trwa od 13 marca do 3 maja br.

13 marca 2015„Cash back” – niedoceniony instrument obrotu bezgotówkowego w Polsce ?

Pod tym tytułem 12 marca br. odbyła się konferencja poświęcona  usłudze „Cash back”, funkcjonującej na rynku polskim od 2006 roku. „Cash back” swoim klientom oferują również niektóre banki spółdzielcze.

13 marca 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw

Zgodnie z informacją dostępną na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pierwsze czytanie projektu ustawy przewidziano na 89. posiedzeniu Sejmu RP, które odbędzie się w dniu 18 marca br.

13 marca 201525 bankomat własny SBR Bank !

W  Raczkach (woj. podlaskie, powiat suwalski) został   zainstalowany i uruchomiony   bankomat Spółdzielczego Banku Rozwoju. To pierwszy bankomat oddany do użytku mieszkańcom tej miejscowości.

13 marca 2015110 -lecie Banku Spółdzielczego w Poddębicach – Święto ludzi, którzy tworzyli i kształtowali spółdzielczość

10 marca br. Bank Spółdzielczy w Poddębicach obchodził Jubileusz 110-lecia Spółdzielczości Bankowej w Poddębicach. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję nie tylko do świętowania i wspólnej zabawy, ale także skłaniało do refleksji.

12 marca 2015FORUM BANKOWE 2015

W dniu 11 marca br. w hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się zorganizowane przez Związek Banków Polskich Forum Bankowe 2015.  Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Ekonomiczne i regulacyjne uwarunkowania rozwoju usług bankowych w Polsce”.

12 marca 2015Spotkanie z Ministrem Finansów

9 marca br. w siedzibie Ministerstwa Finansów odbyło się spotkanie Ministra Finansów Mateusza Szczurka i kierownictwa pionu instytucji finansowych MF z grupą kilkunastu banków spółdzielczych.  W spotkaniu uczestniczyła także poseł Krystyna Skowrońska  oraz przedstawiciele KZBS, ZBP i banków zrzeszających.

11 marca 2015TIAS publikuje raport o aktualnej sytuacji w europejskim sektorze banków spółdzielczych

Głównym celem publikacji "Europejska bankowość spółdzielcza: rzeczywista i faktyczna ocena", opracowanej przez TIAS School for Business and Society (TIAS) przy wsparciu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Spółdzielczych (EACB) w Brukseli, jest wskazanie na aktualną sytuację europejskiej bankowości spółdzielczej.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy