Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
„SKO Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” to nazwa konkursu organizowanego w tym roku po raz pierwszy przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych.
Dzięki uprzejmości Brytyjskiego Związku Towarzystw Budowlanych, podobnie jak KZBS, członka EACB oraz zgodzie  Brytyjskiej Rady Sprawozdawczości Finansowej, możemy oddać  do Państwa dyspozycji w celach edukacyjno-poznawczych przetłumaczony na język polski przez KZBS tamtejszy kodeks nadzoru...
26 marca br. KZBS otrzymał pismo z ARiMR, które odnosi się do stanowiska Związku w sprawie kredytów preferencyjnych. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w piśmie skierowanym do Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apelował m.in. o przeformułowanie kryteriów oceny ofert, wraz z przypisan...

Aktualności

28 listopada 2014Rozpoczął się ogólnopolski zjazd firm rodzinnych – fotorelacja

W dniu 28 listopada br. obyła się oficjalna inauguracja VII Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych.

28 listopada 2014Spotkanie Kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego z przedstawicielami środowiska banków spółdzielczych

W dniu 27 listopada br. odbyło się spotkanie Kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego z przedstawicielami środowiska banków spółdzielczych w sprawie Zasad ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych. Komisję reprezentowali Przewodniczący Andrzej Jakubiak i Wiceprzewodniczący Wojciech Kwaśniak, towarzyszyli im dyrektorzy Ilona Pieczyńska-Czerny  i Dariusz Twardowski. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50-ciu prezesów banków spółdzielczych oraz prezesi banków zrzeszających.  W spotkaniu wzięli również udział Prezes Zarządu KZBS Krystyna  Majerczyk-Żabówka i Doradca Michał Krakowiak.

27 listopada 2014„Bezpiecznie - chce się żyć” z Hexa Bankiem Spółdzielczym

Występ Łukasza Zagrobelnego był specjalną atrakcją spotkania w ramach prowadzonej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego akcji „Bezpiecznie - chce się żyć”.

27 listopada 2014Uwagi KZBS do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w odpowiedzi na korespondencję w sprawie konsultacji publicznych dotyczących projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw skierował do Ministerstwa Finansów  uwagi i propozycje dot. projektu.

27 listopada 2014ODCINEK 16 – REKOMENDACJA 16

„Bank powinien posiadać zasady/procedury postępowania w przypadku umów ubezpieczenia, na podstawie których zakład ubezpieczeń może występować z roszczeniem regresowym do klienta banku.”

26 listopada 2014Banki spółdzielcze partnerem  firm rodzinnych

W dniach 27-30 listopada br. odbędzie się VII Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych. W ramach wydarzenia z inicjatywy KZBS odbędzie się panel "Banki spółdzielcze w finansowaniu firm rodzinnych. Jak możemy współdziałać w budowaniu polskiej gospodarki?", którego partnerem jest Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz banki spółdzielcze i zrzeszające.

26 listopada 2014VIII Zebranie Przedstawicieli ZRBS im. Franciszka Stefczyka

W dniu 26 listopada br. w Hotelu „Gromada” Pl. Powstańców Warszawy 2, w Warszawie odbyło się VIII  Zebranie Przedstawicieli Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. Franciszka Stefczyka w Warszawie.

25 listopada 201420 LAT MAGAZYNU „GŁOS BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH”

Magazyn „Głos Banków Spółdzielczych” swoją historią sięga roku 1994. To właśnie wtedy w październiku, ukazał się jego pierwszy numer.

21 listopada 2014KZBS przekazał stanowisko ws. „Zasad udzielania kredytów preferencyjnych”

Krajowy Związek Banków Spółdzielczych skierował do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa liczne uwagi dotyczące projektu Zasad udzielania kredytów preferencyjnych, opracowane w oparciu o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wersji z dnia 10 października 2014 r. 

21 listopada 2014Bank Spółdzielczy na sportowo

Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju regularnie wspiera inicjatywy sportowe odbywające się w lokalnym środowisku. Tym razem skupił się na imprezie pływackiej organizowanej przez Klub Sportowy "Nautilus".

21 listopada 2014Opłaty na BFG niemal dwukrotnie wyższe

19 listopada br. Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podjęła uchwałę określającą wysokość stawek na rok 2015 dla banków oraz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wzrosła stawka funduszu ochrony środków gwarantowanych a także stawki obowiązkowej opłaty rocznej oraz opłaty ostrożnościowej.

20 listopada 2014Świętowali 140-lecie!

18 listopada br. miały miejsce uroczyste obchody 140-lecia Banku Spółdzielczego w Piotrkowie Kujawskim. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podczas uroczystości reprezentowała Krystyna Majerczyk-Żabówka, prezes Zarządu KZBS.

19 listopada 2014„Model funkcjonowania bankowości spółdzielczej a stabilność sektora i efektywność banków spółdzielczych”

Konferencja zorganizowana przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych 19 listopada br. skupiła w Sali im. Władysława Grabskiego w Narodowym Banku Polskim ponad 120 przedstawicieli sektora bankowości spółdzielczej. Patronat nad konferencją objął Narodowy Bank Polski.

18 listopada 2014Odcinek 15 – rekomendacja 15

„Bank powinien umożliwić klientowi zapoznanie się z postanowieniami umownymi w zakresie stanowiącym o jego prawach i obowiązkach przed zawarciem umowy ubezpieczenia przez klienta (pośrednictwo) lub przed wyrażeniem zgody przez klienta na finansowanie składki ubezpieczeniowej (umowa ubezpieczenia na cudzy rachunek). Bank powinien przedstawić klientowi adekwatne i kompletne informacje o produkcie ubezpieczeniowym, w szczególności w zakresie rodzajów ryzyka objętych umową ubezpieczenia, warunków ochrony ubezpieczeniowej i wyłączeń z jej zakresu, możliwych przyczyn odmowy wypłaty świadczenia oraz zasad dotyczących finansowania ochrony ubezpieczeniowej.”

18 listopada 2014SBR Bank pomaga chorym dzieciom!

Kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek przekazał Spółdzielczy Bank Rozwoju na wsparcie podopiecznej Fundacji  „Zdążyć z Pomocą”. Nakrętki zbierane są przez pracowników SBR Bank w Oddziałach i Punktach Obsługi Klienta.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy