Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Piknik rodzinny, rajd rowerowy czy pokaz walk judo to tylko niewielka część atrakcji zorganizowanych przez banki spółdzielcze w ramach lokalnych obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej. Materiały dotyczące Święta Spółdzielczości Bankowej prezentujemy w zakładce - Wydarzenia.
3 lipca br. w Londynie Europejski Nadzór Bankowy zorganizował seminarium na temat zastosowania zasady proporcjonalności w kontekście reformy instytucjonalno-regulacyjnej. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podczas spotkania reprezentował Michał Krakowiak - doradca Prezes Zarządu KZBS.
„SKO Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” to nazwa konkursu organizowanego w tym roku po raz pierwszy przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce ...

Aktualności

22 stycznia 2015KSF: nie ma zagrożenia dla stabilności systemu finansowego w Polsce

20 stycznia br. w Ministerstwie Finansów  odbyło się posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej (KSF). W posiedzeniu uczestniczyli Mateusz Szczurek, Minister Finansów, Przewodniczący KSF; Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego; Andrzej Jakubiak, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Jerzy Pruski, Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Adam Jasser, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także towarzyszący im eksperci.

22 stycznia 2015Rekomendacja U – podsumowanie Cyklu edukacyjnego

Od 14 sierpnia 2014 r., czyli przez prawie 6 miesięcy komentowaliśmy i interpretowaliśmy dla Państwa poszczególne zapisy Rekomendacji U. Mamy nadzieję, że poszczególne materiały, prezentowane w ramach Cyklu edukacyjnego pozwoliły Państwu zgłębić tajniki Rekomendacji, rozwiewając tym samym wcześniejsze  pytania i wątpliwości.  Celem Cyklu było przedstawienie Rekomendacji w maksymalnie przystępny sposób, poprzez  odnoszenie się do przykładów z życia codziennego, wskazywanie i podpowiadanie konkretnych rozwiązań.

20 stycznia 2015Stanowisko EACB ws. Zasad Ładu Korporacyjnego

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało stanowisko w sprawie wytycznych dotyczących Zasad Ładu Korporacyjnego, przygotowanych przez Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego (BCBS).

20 stycznia 2015Platynowy Laur dla Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

W sobotę 17 stycznia br w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczysta XXIII Gala, na której rozdano Laury Umiejętności i Kompetencji.

20 stycznia 2015Dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

W dniu 16 stycznia 2014 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostały umieszczone dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, które zostały przekazane do Rady Ministrów.

20 stycznia 2015EACB odpowiada na projekt EBA w sprawie list krajowych usług płatniczych

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował projekt wytycznych w sprawie list krajowych najbardziej reprezentatywnych usług płatniczych umożliwiający praktyczne wykorzystywanie narzędzi dyrektywy PAD (Payment Accounts Directive). Implementacja dyrektywy PAD przez państwa członkowskie przewidziana jest do 18 września 2016 r.  

19 stycznia 2015Gospodarcze Otwarcie Roku 2015

Gospodarcze Otwarcie Roku to konferencja organizowana od czterech lat przez Krajową Izbę Gospodarczą, podczas której polscy przedsiębiorcy, politycy i eksperci z sektora finansowego rozmawiają o prognozach, zagrożeniach i szansach gospodarczych dla Polski, Europy i świata w nadchodzącym roku. IV edycja wydarzenia odbyła się 14 stycznia br. w Warszawie.

16 stycznia 2015Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

15 stycznia br. odbyło się posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, którego przedmiotem było zaopiniowanie dla Komisji Finansów Publicznych poselskiego projektu o zawieszeniu spłat niektórych pożyczek i kredytów, zaciągniętych podczas prowadzenia gospodarstwa rolnego. W posiedzeniu wziął udział również przedstawiciel KZBS.

16 stycznia 2015Nabór wniosków dla banków zainteresowanych współpracą z NFOŚiGW

Od 16 do 30 stycznia br. trwa nabór wniosków w ramach programu "Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii poprzez banki”. Jak informuje NFOŚiGW wnioski o udostępnienie środków na udzielanie kredytów bankowych wraz z dotacją składają banki. Dopuszcza się składanie wniosków przez grupy banków (np.: konsorcja, zrzeszenia).

16 stycznia 2015Telewizyjna reklama banków spółdzielczych z Grupy BPS

W lutym br. rozpocznie się emisja 8-sekundowych billboardów sponsorskich w stacjach telewizji ogólnopolskiej (m.in. TVP1, TVP2, Polsat, TVN) oraz w 12 stacjach regionalnych.

16 stycznia 2015KNF:  polski sektor bankowy jest odporny nawet na znaczące osłabienie się PLN względem CHF

15 stycznia br. bank centralny Szwajcarii podjął decyzję o zaprzestaniu obrony minimalnego kursu wymiany CHF/EUR na poziomie 1,20. KNF w związku z gwałtownym umocnieniem kursu franka szwajcarskiego (CHF) względem walut głównych oraz silnym osłabieniem złotego polskiego (PLN) względem CHF, jak też mając na uwadze znaczący portfel kredytów mieszkaniowych udzielonych przez polski sektor bankowy gospodarstwom domowym, a zarazem wyrażonych, denominowanych lub indeksowanych we frankach szwajcarskich (dalej określanych łącznie jako kredyty CHF), wydał komunikat w którym informuje:

16 stycznia 2015Lider Regionu Podkarpacia w kategorii Finanse

15 stycznia br. podczas Gali gazety codziennej „Nowiny”, zorganizowanej w LUKR CLUB w Rzeszowie Stanisław Kłapeć, prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego odebrał w imieniu Banku nagrodę będącą wyrazem uznania dla SANBanku jako jednej z najsilniej działających firm Podkarpacia, która ma wpływ na rozwój gospodarczy regionu.

15 stycznia 2015Sukces Linguo HEXABANK Rally Team

Łomżyńscy rajdowcy udanie rozpoczęli rok 2015 startując w warszawskim Rajdzie Sylwestrowym w którym brała udział również załoga Hexa Bank Spółdzielczy.

14 stycznia 2015Seminarium CEDUR „Umowy powiernicze w praktyce bankowej"

Uprzejmie informujemy, iż do Krajowego Związku Banków Spółdzielczych wpłynęła informacja z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, dotycząca Seminarium organizowanego w ramach projektu CEDUR pt. „Umowy powiernicze w praktyce bankowej”, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2015 roku.

14 stycznia 2015Spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji „ 25 lat Wolności – dziękujemy!”

13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim podsumowujące rocznicowe obchody 25-lecia Wolności.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy