Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Krajowy Związek Banków Spółdzielczych 16 grudnia br. wystosował do Ministra Finansów, Pana Mateusza Szczurka pismo, w którym zwraca uwagę na nadmierne obciążenia finansowe sektora bankowości spółdzielczej. Pismo skierowano również do Pani Premier Ewy Kopacz 18 grudnia...
.
W dniach 27-30 listopada br. w Hotelu Sofitel Victoria odbył się VII Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych. W ramach wydarzenia z inicjatywy KZBS odbył się panel "Banki spółdzielcze w finansowaniu firm rodzinnych. Jak możemy współdziałać w budowaniu polskiej gospodarki?", którego part...

Aktualności

31 lipca 2014Spotkanie z Ministrem Markiem Sawickim

W dniu 29 lipca br. odbyło się spotkanie Prezydium Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Markiem Sawickim, które poświęcone było omówieniu wzajemnej współpracy i przedstawieniu oczekiwań sektora wobec Ministerstwa.

31 lipca 2014Posiedzenie Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego

W dniu 22 lipca br. w Parlamencie Europejskim odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarczej i Monetarnej (ECON), podczas której dyskutowano nad mechanizmem opłat na rzecz funduszu restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków SRF/BRRD.

29 lipca 2014Posiedzenie Prezydium Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej

W dniu 22 lipca br., w siedzibie Związku Banków Polskich, odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej.

28 lipca 2014GPW życzy wszystkim bankom spółdzielczym w Polsce rozwoju

Aktualnie na Catalyst notowanych jest 35 serii obligacji wyemitowanych przez 22 banki spółdzielcze. Łączna wartość tych obligacji wyniosła na koniec czerwca br. ponad 640 mln zł – informuje Maciej Wewiór, rzecznik Giełdy Papierów Wartościowych.

28 lipca 2014Banki spółdzielcze w kontekście raportu o stabilności systemu finansowego w Polsce

Sytuacja sektora bankowości spółdzielczej jest stabilna, większość banków spółdzielczych charakteryzuje się nadwyżką depozytów nad kredytami, wyzwaniem jest jednak model współpracy banków spółdzielczych z bankami zrzeszającymi – to tylko niektóre wnioski wynikające z raportu o stabilności systemu finansowego opublikowanego przez Narodowy Bank Polski.

28 lipca 2014Czwarta rocznica debiutu banków spółdzielczych na GPW

28 lipca 2010 roku na rynku Catalyst debiutowało 4 banki spółdzielcze i jeden zrzeszający. Łączna wartość debiutujących obligacji wyniosła 119 mln zł. Ówczesny prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), Ludwik Sobolewski powiedział, że 28 lipca 2010 r. to historyczny moment, zarówno dla GPW jak i polskiej spółdzielczości, która staje się podmiotem rynku kapitałowego.

28 lipca 2014Nowi członkowie Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach złożyli ślubowanie

Wśród osób zaprzysiężonych dnia 28 lipca 2014 roku znalazła się Izabela Ochojska - wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju.

27 lipca 2014SANBankowe cukierki i zielone baloniki na Wakacjonaliach

W dniach 26 i 27 lipca br. po raz kolejny odbyły się Dni Gminy Jeżowe – Wakacjonalia 2014.  Tegoroczne święto rozpoczęło się w sobotę turniejem piłkarskim o puchar wójta Jeżowe.

25 lipca 2014Uchwała Zarządu Narodowego Banku Polskiego

22 lipca br. w Dzienniku Urzędowym Narodowego Banku Polskiego opublikowano uchwałę nr 40/2014 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 17 lipca br. zmieniającą uchwałę w sprawie trybu i szczegółowych zasad przekazywania przez banki do Narodowego Banku Polskiego danych niezbędnych do ustalania polityki pieniężnej i okresowych ocen sytuacji pieniężnej państwa oraz oceny sytuacji finansowej banków i ryzyka sektora bankowego.

24 lipca 2014Banki spółdzielcze „budują” nową szkołę

23 lipca br. odbyła się premiera teledysku z Golec uOrkiestra, który ma na celu zachęcenie do wsparcia projektu budowy nowej szkoły dla uczniów czechowickiej szkoły specjalnej. Mimo, że Golec uOrkiestra wystąpiła w teledysku nieodpłatnie do jego realizacji potrzebna była pomoc finansowa, której udzieliły m.in. banki spółdzielcze.

24 lipca 2014Prezes Banku Spółdzielczego z „Gwiazdą Szeryfa”

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie wręczono „Gwiazdy Szeryfa”. Odznaczenia te przyznano po raz pierwszy w Polsce. W gronie odznaczonych obecny był prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

23 lipca 2014Zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych

W dniu 22 lipca br. podczas 222. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego, jednogłośnie przyjęto zasady ładu korporacyjnego dla instytucji nadzorowanych.

22 lipca 2014Truskawkowe Święto

12 lipca br. gminne targowisko w Nowym Przybojewie wypełniło się producentami truskawek i gośćmi, którzy przybyli na Święto Truskawki. Nie brakowało atrakcji artystycznych, informacji o uprawie truskawek prezentowanych w namiocie firmy Boryna oraz Vistula Banku Spółdzielczego.

22 lipca 2014Pracownicy GBS Bank oddają krew

23 sierpnia br. podobnie jak GBS Bank można włączyć się w Ogólnopolską Akcje Krew. Wystarczy w godzinach 12:00 – 16:00 dokonać rejestracji w celu oddania krwi. Gdzie? na boisku przy ul. Daszyńskiego 20 w Dębnie.
 

21 lipca 2014Finał Bankowo Najlepszego Rajdu Pojazdów Zabytkowych

Gwizdek komandora rajdu Andrzeja Szwejkowskiego i honorowego sędziego Tomasza Skrzelińskiego zakończył zmagania uczestników bankowej imprezy. W tym roku było jeszcze głośniej i bardziej kolorowo, wystartowała rekordowa liczba ekip, a atrakcjom nie było końca.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy