Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ZAMKNIJ
 
Piknik rodzinny, rajd rowerowy czy pokaz walk judo to tylko niewielka część atrakcji zorganizowanych przez banki spółdzielcze w ramach lokalnych obchodów Święta Spółdzielczości Bankowej. Materiały dotyczące Święta Spółdzielczości Bankowej prezentujemy w zakładce - Wydarzenia.
3 lipca br. w Londynie Europejski Nadzór Bankowy zorganizował seminarium na temat zastosowania zasady proporcjonalności w kontekście reformy instytucjonalno-regulacyjnej. Krajowy Związek Banków Spółdzielczych podczas spotkania reprezentował Michał Krakowiak - doradca Prezes Zarządu KZBS.
„SKO Młodzi Mistrzowie Oszczędzania” to nazwa konkursu organizowanego w tym roku po raz pierwszy przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Mimo konkursowego debiutu w rywalizacji wzięło udział ponad 250 szkół z całego kraju. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce ...

Aktualności

29 stycznia 2015O bankach spółdzielczych w Polskim Radiu

W audycji „Po pierwsze ekonomia” gościem dziennikarki Sylwii Zadrożnej była Prezes Zarządu KZBS, Krystyna Majerczyk - Żabówka.

28 stycznia 2015Bal Charytatywny z Bankiem Spółdzielczym w Miliczu

W dniu 24 stycznia br. w auli I LO im. Amii Krajowej w Miliczu odbył się Bal Charytatywny. Organizatorem Balu od kilku lat jest dyrekcja oraz Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu przy współudziale Banku Spółdzielczego w Miliczu.

27 stycznia 2015Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

Podczas obrad Rady Ministrów, 27 stycznia br. przyjęto projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

27 stycznia 2015Rada Ministrów ws. ARMIR

W dniu 27 stycznia br. jednym z punktów porządku obrad Rady Ministrów było rozporządzenie ws.  zakresu i sposobu realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

27 stycznia 2015Zgoda KNF dla Prezesa Zdzisława Kupczyka i Wiceprezesa Artura Adamczyka

Na stronie internetowej Banku Polskiej Spółdzielczości opublikowano informację, iż 27 stycznia br., na 248. posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pana Zdzisława Kupczyka na stanowisko Prezesa Zarządu Banku BPS oraz Pana Artura Adamczyka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem w Banku.

26 stycznia 2015Projekt ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych przedmiotem obrad Rady Ministrów

27 stycznia odbędą się obrady Rady Ministrów, pierwszym punktem porządku obrad jest  rozpatrzenie projektu ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw.

26 stycznia 2015Seminarium CEDUR "Badanie i ocena nadzorcza dla domów maklerskich"

W serwisie internetowym UKNF dostępny jest formularz zgłoszeniowy na seminarium CEDUR "Badanie i ocena nadzorcza dla domów maklerskich", które odbędzie się w dniu 13 lutego br.

23 stycznia 2015Publikacja rozporządzeń delegowanych Komisji Europejskiej

W oficjalnym Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostały trzy rozporządzenia delegowane Komisji Europejskiej dotyczące: składek na rzecz mechanizmów finansowania restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji (Resolution Fund), wymogów płynności LCR oraz wskaźnika dźwigni (Leverage Ratio).

23 stycznia 2015Banki spółdzielcze w pierwszej trójce instytucji w której konto posiadają osoby powyżej 55 roku życia

Według najnowszego badania Instytutu Badania Opinii Homo Homini stabilność finansowa, polski kapitał, własne doświadczenia oraz pomocni pracownicy oddziału – to najwyżej cenione cechy banku w grupie 55 +.

22 stycznia 2015Polskie Radio Jedynka: największą zaletą bankowości spółdzielczej jest indywidualne traktowanie klientów

20  stycznia br., w audycji „Poranne Rozmaitości”, którą Polskie Radio Jedynka adresuje do rolników, pracowników i przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego, mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości wystąpił prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Pszczynie, Jacek Drzyzga.

22 stycznia 2015KSF: nie ma zagrożenia dla stabilności systemu finansowego w Polsce

20 stycznia br. w Ministerstwie Finansów  odbyło się posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej (KSF). W posiedzeniu uczestniczyli Mateusz Szczurek, Minister Finansów, Przewodniczący KSF; Marek Belka, Prezes Narodowego Banku Polskiego; Andrzej Jakubiak, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Jerzy Pruski, Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Adam Jasser, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także towarzyszący im eksperci.

22 stycznia 2015Rekomendacja U – podsumowanie Cyklu edukacyjnego

Od 14 sierpnia 2014 r., czyli przez prawie 6 miesięcy komentowaliśmy i interpretowaliśmy dla Państwa poszczególne zapisy Rekomendacji U. Mamy nadzieję, że poszczególne materiały, prezentowane w ramach Cyklu edukacyjnego pozwoliły Państwu zgłębić tajniki Rekomendacji, rozwiewając tym samym wcześniejsze  pytania i wątpliwości.  Celem Cyklu było przedstawienie Rekomendacji w maksymalnie przystępny sposób, poprzez  odnoszenie się do przykładów z życia codziennego, wskazywanie i podpowiadanie konkretnych rozwiązań.

20 stycznia 2015Stanowisko EACB ws. Zasad Ładu Korporacyjnego

Europejskie Stowarzyszenie Banków Spółdzielczych (EACB) opublikowało stanowisko w sprawie wytycznych dotyczących Zasad Ładu Korporacyjnego, przygotowanych przez Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego (BCBS).

20 stycznia 2015Platynowy Laur dla Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

W sobotę 17 stycznia br w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczysta XXIII Gala, na której rozdano Laury Umiejętności i Kompetencji.

20 stycznia 2015Dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych

W dniu 16 stycznia 2014 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji zostały umieszczone dokumenty dotyczące projektu ustawy o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz niektórych innych ustaw, które zostały przekazane do Rady Ministrów.

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »

Galeria fotoreportaży

Partnerzy